JAK ZABRÁNIT STÁRNUTÍ

Vědci WellU  vyvinuli nový typ kosmeceutik, zabraňující stárnutí kůže.

Volné radikály, které vznikají v naší kůži vlivem nepříznivých vnějších faktorů, způsobují destrukci lipidů a dochází tak k poškození pokožky. Lipidy hrají důležitou roli, protože tvoří bariéru před negativním působením různých škodlivých vnějších faktorů. Ty útočí i na proteiny, čili bílkoviny v buněčných membránách, ty přestávají správně fungovat a následně ničí enzymy, dochází tak k poškození kolagenu a elastinu, k přerušení peptidových vazeb a k poškození těchto proteinů. Následkem je předčasné stárnutí kůže, jak je geneticky dáno.

Pro udržení kůže v dobrém stavu je třeba zajistit systematickou péči, doplňovanou správně volenými procedurami a používat biologicky aktivní složky, které v léčebných koncentracích pronikají do hlubokých vrstev kůže a mají regenerační, vyživující a ochranný účinek. Díky tomu je kůže hydratovaná, pružná a bez pigmentových skvrn.

Již přes 10 let vědci WellU provádějí výzkum v oblasti získávání aktivních látek, obsažených v některých druzích sladkovodních a mořských ryb.

První látkou, na kterou vědci soustředili svou pozornost, byl biologicky aktivní kolagen – právě jeho jedinečné schopnosti vytváří na pokožce proteinovou síťku, pokožka pak neztrácí vlhkost, zvyšuje se aktivita a pevnost buněk, které začínají vytvářet svůj vlastní kolagen. Pokožka je hladší a jemnější, zlepšuje se její elasticita a tonus. Pokožce se velmi rychle vrací její pevnost, pružnost a zdravý vzhled. Zpomaluje se proces stárnutí, vrásky se vyhlazují.

Při procesu tvorby kolagenu vznikají kromě bílkovin, také peptidové řetězce a volné aminokyseliny. Hlavním úkolem peptidů je usnadnit “komunikaci” mezi kožními buňkami, stimulují také přirozené fyziologické procesy probíhající v kůži. Polypeptidy navíc posilují ochranný plášť pokožky a zabraňují působení škodlivých faktorů. Aminokyseliny mají schopnost zadržovat vlhkost, jsou složkou NMF (Natural Moisturizing Factor – NMF), čili přírodního zvlhčujícího faktoru. Obnovují pleť, zvyšují hygroskopické působení jiných složek NMF. Změkčují pokožku a zvyšují její elasticitu.

Peptidy obsažené v kosmeceutikách Larens slouží k přenášení aktivních složek do hlubších vrstev kůže. Mají energetizující vlastnosti – stimulují buňky kůže k tvorbě kolagenu a elastinu. Jsou užitečné v boji s pigmentovými skvrnami – zesvětlují a vyrovnávají tón pleti. Výsledkem jejich používání v kosmetice je pružné tělo, redukce vrásek a nerovností jakož i předcházení ochabování kůže.

Přípravky Larens obsahují několik set přírodních, biologicky aktivních peptidů, které patří zejména ke třem skupinám bílkovin: dekorinům, lumikánům a histonům. V převážném množství jsou to malé peptidy: 7-29 aminokyselin. Vědci WellU vyvinuli světově jedinečný komplex biologicky aktivních oligo- a polypeptidů (BIOPEPTIDE COMPLEX). Přípravky z řady PEPTIDUM obsahují dokonce 100 x více peptidů, než produkty jiných značek.

Přírodní, biologicky aktivní peptidy získávané z vybraných druhů sladkovodních ryb, obsažené v kosmeceutikách Larens PEPTIDUM,  jsou odpovědné kromě jiného za regulaci buněčných procesů a komunikaci mezi buňkami, významně tak ovlivňují fungování kůže, protože oligo- a polypeptidy mají silný účinek proti stárnutí.

Peptidy mají také uplatnění při léčbě kožních onemocnění, využívají se takové vlastnosti jako stimulace syntézy proteinů kůže.

ZDROJ: https://alma.wellu.eu/default/index/static/id/120