BIOAKTIVNÍ KOLAGEN

Kolagen je základní bílkovinou lidského organismu. Je zodpovědný za pružnost, elasticitu a pevnost pokožky, tkání a dalších orgánů. Představuje 30% celkového objemu lidské bílkoviny a až 70% hmoty kůže.

Už po 25. roce života náš organismus ztrácí schopnost tvorby přirozeného kolagenu a po 45. roce se úplně zastavuje jeho tvorba. Prohlubují se vrásky kolem očí, vznikají váčky pod očima, dvojitá brada, kožní převisy a celkově se zhoršuje stav pokožky na celém těle.

Jak víme, kolagen se už dávno přidává do kosmetických přípravků, ale ten kolagen, který je obsažen v běžně dostupných pleťových krémech je příliš propracovaný. Vaří se, lisuje a tak to nejcennější v něm se vlastně zničí. Vznikne tak mrtvý kolagen, který se tímto způsobem vyrábí z kůží vepřového a hovězího dobytka a rostlinný kolagen. (Z skotu se již upustilo kvůli BSE). Takový kolagen není velmi vhodný pro člověka, protože se od lidského kolagenu velmi odlišuje a navíc - je mrtvý.

Vědci Welly group / dermatologové, lékaři / na čele s dr. Frydrychovským, delší dobu dělali výzkum v této oblasti. Zkoumali, kde vzít opravdu kvalitní kolagen, který by byl zároveň nejvíce podobný lidskému a kde by byla plně zachována biologická struktura.

Zjistili, že v kůži sladkovodních ryb se nachází velmi kvalitní kolagen, který se nejvíce podobá lidskému. Víme, že voda je prostředí plné řas a bakterií, člověk si ránu v ní určitě nevyhojí - spíše dostane nějakou infekci. Ryba ve vodě žije a je zdravá - říká se - si zdravý jako ryba. I přesto, že nemá imunitní systém, pokud se poraní, zahojí se. Je to díky velmi kvalitnímu kolagenu, který má v kůži a jehož přirozenými složkami jsou melaniny, peptidy, propeptid, aminokyseliny a další cenné složky, které mají výrazné hojivé účinky. Vědci vynalezli studenou technologii, kterou dokáží vyextrahovat tento vysoce kvalitní kolagen - živý, biologicky aktivní, s plně zachovanou biologickou strukturou. Výzkum trval 14 let. Je to velmi složitá technologie, která je patentována a je výrobním tajemstvím firmy WellU.